fbpx
 EB3 ile Yeşil Kart Almak Zor mu? – EB3 Green Card

EB3 ile Yeşil Kart Almak Zor mu? – EB3 Green Card

EB3 Yeşil Kart almak için tüm belgelerinizi tamamladınız ve hazırsınız. Peki Amerika’daki yeni hayatınızda bilmeniz gereken ilk şey nedir? Beklemek.

Unutmayın ki ABD’de yeni bir hayata başlamak istediğinizde beklemeye alışmanız gerekmektedir. EB3 vize süreci sabırlı olmanız gereken uzun bir süreç olabilir.  Ayrıca bu sadece sizin için değil, size sponsor olan kişi için de geçerlidir.

Yeni hayatınıza başlamak için sabırsızlanıyor olmanız gayet normal ve aynı şekilde sponsor işvereniniz de bir an önce işe başlamanız için bekliyor olacaktır. Ancak devlet kurumlarında bu süreç her gün gerçekleşen ve belirli aşamalardan geçmesi gereken bir süreç.

Peki Sizi ve İşvereninizi Ne Tür Zorluklar Beklemektedir?

İşverenler için en zor kısım işe alım sürecidir. Size sponsor olacak işverenin, İş Sertifikası (Labor Certification) temin edebilmesi için genel olarak 8-9 aylık bir süreçten geçmesi gerekmektedir. Bu süreç içinde çeşitli belgelerin sağlanması ve iş ilanında bulunmak gibi aşamalar bulunmaktadır. 

Sizin için ise İş Sertifikası süreci sabretmeniz gereken aşama olacaktır. Maalesef ki ABD Çalışma Bakanlığı (DOL) başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair size sürekli güncel bilgi sunmamaktadır. Bu sürede sistem üzerinde İş Sertifikanızın 9 ay gibi uzun bir süre inceleme altında olduğunu görebilirsiniz. 

Elbette bu süre ekstra kontrollerle birlikte daha da uzayabilir. Bu noktada kendinizi ümitsiz hissetmeniz normal. Sonuçta süreç hakkında bir bilgi sahibi değilseniz bunun herkes için aynı şekilde ilerlediğinin farkına varamayabilirsiniz.   

İş Sertifikanız işleme konulduğu tarihten itibaren Yeşil Kart almanız bir yıl ya da daha fazla sürebilir. Ancak unutmayın ki başvuru süreciniz bir kez başladığında olumlu ya da olumsuz da olsa sonuçlanacaktır. Diğer bir deyişle tozlu raflar arasında kaybolan bir başvuru haline gelmeyeceksiniz.

EB3 Yeşil Kart Alabilmek için Yeterli Kriterleri Karşılıyor musunuz?

Bahsettiğimiz üzere EB-3 için en can sıkıcı nokta beklemektir. Bir de bunun üzerine başvurunuzun belki de bazı belgelerin eksikliği ya da süreci zamanında tamamlamadığınız için reddedildiğini düşünün. Federal kuralların sıkı sıkıya uygulandığı göçmenlik başvurularında bazı ufak hatalar bile geri dönülemez sonuçlara neden olabilmektedir. Bu nedenle sürecin nasıl işlediğini bilen profesyonel bir destek almak zaman konusunda ve maddi olarak size büyük bir artı sağlayacaktır. 

Amerika Green Card başvurusu yaparken profesyonel bir yardım bekleme sürelerini minimuma indirmeniz ve süreç boyunca bilgi alabilmeniz açısından oldukça önemli.

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

subscribe pattern
subscribe pattern

EB-3 Vizesiyle Amerika’da Yeni bir Yaşama Hazır mısınız?

Şimdi kayıt olarak uygunluğunuzu test edin!

WhatsApp
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?