fbpx
 İş Garantili ABD Göçmenlik Programı Hakkında Her Şey: EB-3 Vizesi

İş Garantili ABD Göçmenlik Programı Hakkında Her Şey: EB-3 Vizesi

EB3 Vizesi, Amerika’da çalışmak ve göç etmek isteyen birçok kişi için diğer yöntemlerin sunmadığı birçok fırsat sunmaktadır. Bunlardan en önemlileri ise EB-3 vizesinin iş garantili ABD göçmenlik programı olması ve kriterlerinin oldukça düşük olup, vasıfsız işçilere de açık olmasıdır.

Bu yazımızda EB-3 vizesi nedir, kimler başvurabilir, başvuru için gerekli şartlar nelerdir, başvuru nasıl yapılır, vize ücretleri nelerdir ve perm süreci gibi birçok konuyu detaylı olarak inceleyeceğiz.

EB-3 Vizesi Nedir?

EB-3 Vizesi Amerika’da daimi oturma ve çalışma izni, yani Green Card sağlayan göçmen türü vizelerden biridir. EB kelimesi “Employment-Based” (İstihdam Temelli) anlamına gelir ve 3 ise bu kategorinin üçüncü kategorisini temsil etmektedir. ABD işçi alımı için kullanılan EB-3 Vizesinin temel amacı Amerika’da nitelikli ve niteliksiz işgücü eksikliğini kapatmaktır.

Göçmen Vizesi Nedir? 

Kısaca bahsetmek gerekirse, yabancı uyruklu kişilerin Amerika Birleşik Devletleri’ne geldiğinde yasal daimi ikametgaha dönüşen ABD giriş belgesidir. Talep edilen gerçek Green Card birkaç hafta sonra postayla size ulaştırılmış olur. Green Card, yabancı çalışanlar için mevcut olan çeşitli geçici göçmenlik vizelerinden farklıdır.

EB-3 vizesine başvurabilmek için bir ABD işvereninin başvuru sahibini işe alma niyetini kanıtlaması gerekmektedir. Bu nedenle EB-3 Vizesi genellikle bir işvereninin sponsorluğu ya da işveren ile başvuran arasında köprü kuracak bir aracı kurumun yardımıyla elde edilir.

EB3 Vizesinin Avantajları Nelerdir?

EB3 vizesi ile Amerika’da sponsor bularak yaşamak ve çalışmak size aşağıdaki konularda avantajlar sağlamaktadır.

Sponsor işvereniniz ile imzaladığınız sözleşmeye göre 1 yıl çalıştıktan sonra istediğiniz mesleği yapmakta ve istediğiniz şehirde yaşamaya başlayabilirsiniz.

EB3 vizesi sahiplerinin eşi ve 21 yaşın altındaki bekar çocukları da Amerika’ya gelebilir ve sizin gibi onlar da Amerika’da Green Card almak için hak kazanabilirler. Ayrıca Amerika’da uygunluklarına göre çalışma ve eğitim görme hakkı da kazanırlar.

Bir Amerikan vatandaşı ile neredeyse aynı haklara sahip olarak ülkede yaşabilme şansı elde edersiniz. Göçmen olmayan vize türlerinde olduğu gibi vize sürenizin dolması durumu söz konusu değildir.

5 yıl Amerika’da sürekli bulunma koşulunu karşıladıktan sonra Amerikan vatandaşlığı başvurusu yaparak Amerikan vatandaşı olabilirsiniz.

EB3 Vizesine Kimler Başvurabilir?

EB-3 vizesine başvurabilmek için kişinin Amerika’da belirli niteliklere sahip yabancı işçilere ihtiyaç duyulan pozisyonlarda çalışabilecek olması gerekmektedir. Bu pozisyonlar, genel olarak üç farklı işçi grubunu kapsar:

Profesyonel Çalışanlar

Bu kategori dört yıllık bir lisans derecesine sahip olan çalışanları kapsar. Ek olarak başvuru sahibinin, işverenin açtığı pozisyon için gerekli olan minimum eğitim ve deneyim seviyesini karşılayan sertifikalara ya da tecrübeye sahip olması gerekebilir. Amerika’da sponsor işveren belirli bir uzmanlık alanındaki lisans mezunu kişiler için ilan açmış olmalıdır. Genel anlamda üniversite mezunu aranan işler bu kategoride değerlendirilmemektedir.

Vasıflı Çalışanlar

Vasıflı Çalışanlar kategorisi, genellikle iki yıllık eğitim veya deneyime ihtiyaç duyan pozisyonlar içindir. Bu kategori, işverenin gerektirdiği becerilere sahip olan ve belirli bir eğitim veya deneyim gerektiren işler için uygundur.

Vasıfsız Çalışanlar

Vasıfsız çalışanlar ya da diğer çalışanlar olarak geçen kategoride ise Amerika’da sponsor işveren ile çalışmak isteyen kişilerin eğitim ve deneyim şartı olmadan başvurabileceği işlerdir.

Ayrıca bakınız: Amerika’da Diplomasız Yapılabilecek İşler

Her bir kategori için başvuru süreci ve gereksinimler farklı olabilir, bu nedenle EB3 Vizesi için başvurmak isteyen kişilerin kendi durumlarına en uygun olanı belirlemeleri gerekir.

Başvuru için Gereken Şartlar Nelerdir?

EB3 vizesi şartları başvuranın eğitim durumu, iş deneyimi ve İngilizce dil becerileri gibi faktörlerden oluşur. Ayrıca sponsor bir işverenden iş teklifi alınması da sürecin en önemli noktalarından birisidir. Şartları karşılayan kişiler ABD işçi alımı için kullanılan bu programa başvuruda bulunabilir.

Aşağıda, EB-3 vize başvurusu için gereken şartlar listelenmiştir.

 • İş Teklifi

EB3 vizesine başvurabilmek için bir Amerikan şirketinden tam zamanlı iş teklifi almış olmak temel gereksinimdir. Bu noktada vasıflı, vasıfsız ve profesyonel çalışanlar için sponsor olabilecek işverenleri bulmanın, sürecin karmaşık ve zaman alıcı olması nedeniyle zor olduğunu belirtelim.

Pek çok Amerikalı işveren süreci tek başına yürütmekten kaçınmaktadır. Bu nedenle EB3 vizesi aracı firma olarak hizmet veren eb3vize.com sitemize kayıt olarak uygun iş fırsatlarını keşfedebilir eğitim ve deneyim şartı aranmayan EB3 niteliksiz çalışanlar kategorisi ile Amerika’da iş ve Green Card elde etmek için ilk adımınızı atabilirsiniz.

 • Eğitim ve/veya İş Deneyimi

Başvuranın iş teklifi için yeterli eğitim ve iş deneyimine sahip olması gerekmektedir. Bu gereksinim, başvurulan pozisyonun hangi iş kategorisine girdiğine göre değişmektedir. Profesyonel ve nitelikli işçi kategorisi için lisans derecesi ya da minimum iki yıllık iş tecrubesi gerekmektedir.

 • İngilizce Dil Becerileri

Başvuru sahibinin günlük hayatını idame ettirebilecek kadar İngilizce bilmesi gerekmektedir. 

 • Adli Sicil

Adayın uyuşturucu suçları, ağır asayiş suçları ve terörizm suçları gibi herhangi bir ciddi suçtan hüküm giymemiş olması gerekmektedir. 

 • Sağlık Durumu

Adayın Amerika’ya giriş yapabilmesi için belirli sağlık standartlarını karşılaması gerekmektedir. Bu genellikle, belirli bulaşıcı hastalıklar için negatif test sonuçlarını içerir.

Ayrıca bakınız: Green Card Başvurusuna Engel Olabilecek Konular

Başvuru yaptığınız kategori niteliklerini taşıdıktan sonra eğer sponsor bir işvereniniz de bulunuyorsa EB3 vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Amerikan Şirketleri En Çok Hangi Pozisyonlarda Çalışan Arıyor?

amerikada şirketler hangi pozisyonlarda çalışan arıyor

Amerikan şirketleri, genellikle belirli sektörlerde ve belirli pozisyonlarda çalışanlarına ihtiyaç duyarlar.  Amerika’da tüm kategoriler göze alınarak EB-3 başvuruları için popüler sektörler ve pozisyonlar şu şekildedir: 

 • Bilgi Teknolojileri

Teknoloji ve yazılım sektöründe dünya lideri olan Amerika Birleşik Devletleri, bu alanda çok sayıda profesyonel ve vasıflı işçiye ihtiyaç duymaktadır. Bu sektör için özellikle yazılım mühendisleri, veri analistleri ve sistem analistleri gibi pozisyonlarda çalışacak kişilere yönelik bir talep vardır.

 • Sağlık Hizmetleri

Amerikan sağlık sektörü, sürekli olarak vasıflı sağlık profesyonellerine ihtiyaç duyar. Özellikle hemşireler, doktorlar ve diğer sağlık teknisyenleri gibi pozisyonlar için sürekli bir talep vardır.

 • Mühendislik

Amerika, büyümeye ve gelişmeye oldukça önem verdiğinden şirketlerin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan biri çeşitli mühendislik alanlarıdır. Özellikle inşaat, elektrik, yazılım ve bilgisayar mühendisliği gibi pozisyonlarda vasıflı ve profesyonel işçi açığı bulunmaktadır.

 • Üretim

Amerika’da geniş bir üretim sektörü bulunmaktadır ve bu sektörde vasıflı ya da deneyimli işçilere sürekli ihtiyaç vardır. Montaj işçileri, makine operatörleri ve teknisyenler, üretim sektöründe ihtiyaç olan pozisyonlara örnek olarak verilebilir.

 • Araştırma 

Bilim ve teknoloji alanındaki ilerlemeler, Amerikan şirketlerinin sürekli olarak araştırma pozisyonlarında profesyonel çalışanlara ihtiyaç duymasına sebebiyet vermektedir. Bu, laboratuvar teknisyenleri, araştırma görevlileri ve bilim insanları gibi pozisyonları içerebilir.

 • Fast Food Sektörü

Yukarıda saydığımız alanların dışında bir konuda uzmanlık ya da eğitim derecesi istemeyen fast food sektörü de Amerika’da iş gücüne ihtiyaç duyulan sektörlerdendir. EB3 vizesi ile McDonald’s ya da Wendys’ gibi fast food zincirlerinde çalışma fırsatı elde edebilirsiniz.

Bahsettiğimiz her bir pozisyonun kendine özgün gereksinimleri vardır ve başvuranın belirli bir eğitim seviyesine, dil becerisine ve iş deneyimine sahip olması gerekebilir.

EB-3 İstihdam Temelli Göçmenlik Programı

EB3 bir vizeden ziyade istihdam temelli bir göçmenlik programı olarak da yorumlanabilir. Bunun temel sebebi ise, EB-3 vizesinin iş ve Green Card garantili bir program olmasıdır. Bu program ile 3 kategoriden iş alımı yapılabileceğinden ve ilgili pozisyonlardan bahsetmiştik.

Bu kategorilerin detayları ise şu şekildedir:

 • EB3 Profesyonel Çalışanlar Kategorisi

Göçmenlik yasasında kesin tanımlarla belirlenmemekle birlikte profesyonel tanımına örnek olarak mimarlar, avukatlar, doktorlar, mühendisler ve öğretmenler gibi meslekler dahil edilmektedir. Bu mesleklerin yanı sıra ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS), üniversite diploması ile kendi uzmanlık alanları arasında bağlantı olan tüm meslek gruplarını genel olarak kabul etmektedir.

eb3 profesyonel çalışanlar

Burada önemli noktalardan birisi, teklif edilen işin belirli bir alanda uzmanlık gerektirmesi ve potansiyel bir çalışan olarak sizin bu uzmanlığı diplomanız ile kanıtlayabilmenizdir. Örneğin bir inşaat projesinde, inşaat mühendisliği diplomanız varsa bu kategoride değerlendirilirsiniz. 

Öte yandan sadece lisans mezunu kişiler alanına bakılmaksızın, EB-3 için profesyonel olarak nitelendirilmez. Genel olarak lisans derecesine sahip olan ve ilgili alanda çalışan biri profesyonel çalışanlar kategorisi üzerinden başvuru yapabilir. 

 • EB3 Vasıflı Çalışanlar Kategorisi

Üniversite diploması gerektirmeyen, ancak en az iki yıllık eğitim veya deneyime ihtiyaç duyan meslekleri yerine getiren çalışanlar, EB-3 vasıflı çalışan kategorisine başvurabilir. 

eb3 nitelikli çalışan kategorisi

Örneğin teknik çalışanlar, şefler, inşaat amirleri, taş ustaları, muhabirler, gazeteciler, grafik ve moda tasarımcıları EB-3 Vasıflı çalışanlar kategorisine girer. Eğer ortaöğretim sonrasında çıraklık ya da saha eğitimi gibi deneyimler varsa bunlar da bu kategori için eğitim veya mesleki deneyim olarak nitelendirilmektedir.

EB-3 vasıflı çalışanlar kategorisinden bir pozisyona girmek için net olarak bir eğitim ya da deneyim gereksinimi belirtilmediğinden ve her pozisyon için değiştiğinden, bunu özel olarak araştırmanız gerekmektedir. Bu araştırmayı gerçekleştirmenin en sağlıklı yolu ise çalışacağınız eyaletin çalışma bakanlığı ofisinin, istediğiniz pozisyon için için uygun gördüğü eğitim ve deneyim yılı gibi şartlara göz atmaktır. 

ABD Çalışma Bakanlığı, yani Department of Labor web sitesinde bu araştırmayı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • EB3 Vasıfsız Çalışanlar Kategorisi

Diğer kategorilere uymayan birçok pozisyon, EB-3 vasıfsız çalışanlar kategorisine uygun olabilir. Bu kategori, genel olarak iki yıldan az eğitim veya deneyim ile yapabileceğiniz meslekleri kapsar ve bu pozisyonlar genellikle vasıfsız olarak kabul edilir.

eb3 niteliksiz çalışan

Hizmetçiler, bebek bakıcıları, kapıcılar, profesyonel olmayan bahçe çalışanları, hemşire yardımcıları ve fast food işçileri vasıfsız çalışanlar kategorisine örnek olarak gösterilebilir.

EB-3 Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

EB-3 Vizesi’ne başvurmak için belirli bir süreç izlenmelidir. Aşağıda, başvuru sürecinin adım adım ayrıntıları bulunmaktadır:

 1. İş Teklifi Alın

İlk olarak, bir Amerikan işvereninden tam zamanlı bir iş teklifi almanız gerekmektedir. Bu iş teklifi, başvuru sürecinde size sponsor olacak olan kişi tarafından yapılır.

 1. PERM İşlemi

Amerikan işgücü piyasası üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratmamak için, iş teklifi aldığınız pozisyonda çalışacak herhangi bir Amerikan vatandaşı veya Green Card sahibi olmadığı işvereniniz tarafından kanıtlanmalıdır. Bu, İş Bakanlığı’na PERM (Permanent Labor Certification) başvurusu yaparak gerçekleştirilir.

 1. I-140 Immigrant Petition Başvurusu

PERM onayı alındıktan sonra, işvereniniz USCIS’e I-140 formunu doldurarak yabancı işçi olarak Amerika’da çalışmanız için bir başvuru yapmalıdır.

 1. Öncelik Tarihinizi Bekleyin

İstihdam temelli Green Card programlarında her bir kategori için sınırlı kontenjan bulunmakta ve ülkelerden gelen yoğunluklara göre bölgesel olarak başvurular bir sıraya alınmaktadır. Bazı dönemlerde başvurunuzu doğrudan yapabilmenize karşın yoğunluğun olduğu dönemlerde başvurular size verilen öncelik tarihine göre işleme alınabilmektedir.

Ayrıca Bakınız: Green Card Öncelik Sırası Beklemek

 1. DS-260 Vize Başvurusu ya da I-485 Statü Değişikliği

Öncelik tarihiniz uygun olduğunda eğer kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız DS-260 formunu doldurarak başvurunuzun sizin tarafınızdan yürütülmesi gereken aşamaları başlatmanız gerekecektir.

Eğer başka bir göçmen olmayan vize ile Amerika’da bulunurken EB3 Green Card almak isterseniz statü değişikliği başvurusu yapmalısınız. Bu konuyla alakalı Amerikadayken Green Card almak yazımıza göz atabilirsiniz.

 1. Sağlık Muayenesi ve Vize Görüşmesi

Başvuru sürecinin son aşaması genellikle bir sağlık muayenesi ve vize görüşmesinden oluşur. Bunlar, başvuranın Amerika’ya giriş yapmadan önce tamamlaması gereken son adımlardır.

Sağlık muayenesi yetkilendirilmiş belirli hekimler tarafından yapılacak olmakla birlikte, Green Card görüşmesinde belgeleriniz incelenir ve EB-3 vizeniz verilir.

 1. Vizenin Onaylanması ve Amerika’ya Giriş

Başvurunuz onaylandıktan sonra size açmamanız gereken bir paket ve pasaportunuza işli giriş izniniz verilecektir. Bu sayede Amerika’ya giriş yapabilirsiniz. Amerika’ya geldikten bir süre sonra gerçek Green Card belirttiğiniz adrese postalanacaktır.

Eğer Amerika’da bulunurken EB3 Green Card için başvuru yaptıysanız da statü değişikliğiniz onaylandıktan sonra adresinize kartınız gönderilecektir.

Tüm sürecin genel olarak ortalama 2 yıl kadar bir zaman alabileceğini belirtmek isteriz. Oldukça uzun sürebilecek bir süreçten sonra başvurunun reddedilmesini önlemek amacıyla tüm süreç boyunca her adımda belgelerin doğru bir şekilde doldurulması ve takip edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, profesyonel bir danışmanlık firması ile çalışmak süre ve maddi kayıpları engellemek için oldukça önemlidir.

Ayrıca Bakınız: Green Card Başvurusu Neden Reddedilir?

EB-3 Vize Ücretleri Ne Kadar?

EB-3 vizesine başvurduğunuzda süreç boyunca çeşitli masraflarınız olacaktır. 2023 yılı için masraflardan bazıları aşağıdaki gibidir.

 • Yabancı çalışanlar için göçmenlik başvurusunda kullanılan I-140 formu için $345 ödemeniz gerekir.
 • Eğer yasal olarak ABD sınırları içindeyseniz ve statü değişikliği kriterlerini karşılıyorsanız, tüm evraklarınızı dosyalamanız ve bir USCIS ofisinde Green Card mülakatına girmeniz gerekir. Burada 2023 tarihinde 1225 dolar olan I-485 formu başvuru ücreti istenecektir.

Yukarıdaki ücretler sadece masrafların bir kısmı olup, avukatlık ücretleri gibi ekstra ücretler dahil değildir. Detaylı fiyat almak için sitemize üye olabilirsiniz.

Başvuru Sonrası Süreçler Nasıl İşler?

Başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra başvurunuzun sonucunu beklemelisiniz. Başvurunuzun ne zaman sonuçlanacağı USCIS’in başvuru yoğunluğuna bağlıdır. Başvurunuz onaylandıktan sonra geriye Amerika’ya gidip işinize başlamak kalıyor.

Amerika’ya gittikten kısa bir süre Green Card sahibi olacaksınız ve Green Card sayesinde Amerika’da yaklaşık beş yıl yaşadıktan sonra Amerikan vatandaşı olmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

EB-3 Vizesi ile Green Card Almak

EB-3 Vizesi, Green Card almanın yanı sıra iş garantili göç edeceğiniz için Amerika’ya göç etme yolları arasındaki en popüler programlardan biridir.

eb3 ile green card almak

Profesyonel, vasıflı ve vasıfsız işçiler için düzenlenen bu vize programı ile EB-3 Vizesi başarılı bir şekilde alındıktan sonra, başvuru sahibi kolaylıkla ABD’deki işverenine hizmet vermek üzere Amerika’ya taşınabilir.

Bu sürecin sonucunda, EB-3 vizesi sahipleri kolaylıkla bir Green Card, yani Amerika’da kalıcı oturma ve çalışma izni alabilirler. Bu süreçten sonra Green Card sahibi olan başvuranlar, Amerika’da 5 yıl ikamet ettiği takdirde Amerikan vatandaşlığı başvurusu da yapabilirler. 

EB-3 Green Card için Kontenjan var mı?

EB-3 Green Card için belirli kontenjanlar bulunmaktadır. Genel olarak istihdam temelli Green Cardların bir yıllık kotası vardır ve her yıl sınırlı sayıda verilmektedir. Her yıl toplamda 40 bin kişiye ayrılan EB3 kotasında 10 bin kişilik bir kısmı vasıfsız işçiler içindir. 

EB-3 Vizesi ile Green Card Alarak Amerikada Çalışmak: PERM Süreci

EB-3 Vizesi ile Green Card almak için, PERM (Permanent Labor Certification) süreci en önemli süreçlerden biridir. PERM, Amerikan Çalışma Bakanlığı tarafından takip edilen bir aşamadır ve işverenlerin yabancı bir işçiyi daimi çalışan olarak işe almak istediklerinde bu süreçten geçmeleri gerekmektedir.

PERM süreci, Amerika’da bir pozisyonda çalışmak için uygun ve nitelikli bir Amerikan vatandaşı ya da Green Card sahibi adayın bulunmadığını kanıtlamak için kullanılmaktadır. Bu süreç içerisinde işveren, Amerika’da uygun adayların olup olmadığını kontrol etmek amacıyla çeşitli yerel ve ulusal kapsamda iş ilanı verir.

EB-3 Vizesi için Danışmanlık Almalı Mıyım?

Amerika’da iş ve Green Card elde etmek için kullanabileceğiniz EB3 ile yeni bir hayata başlayabilmeniz mümkün. Öte yandan porgramın aşamaları ve zaman alması sponsor işverenlerin doğrudan başvuru yapmaktan kaçınmasına neden olmaktadır. Bunun yerine EB3Vize olarak biz, süreci hem siz hem de işveren adına takip ediyor, sizler arasında bir köprü kurarak iki taraf için de sürecin sağlıklı ve hatasız yürütülmesini sağlıyoruz. 

Bireysel olarak bir sponsor bulmanız kolay olmayacağı gibi süreç içerisinde sponsorunuzun vazgeçmesi gibi durumlarla maddi ve manevi kayıplar yaşama riskiyle karşılaşabilirsiniz.

Profesyonel bir yaklaşımla Amerika’daki yaşamınızın ilk adımını atmak için sitemize üye olabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

subscribe pattern
subscribe pattern

EB-3 Vizesiyle Amerika’da Yeni bir Yaşama Hazır mısınız?

Şimdi kayıt olarak uygunluğunuzu test edin!

EB-3 Vizesi Hakkında En Çok Sorulan Sorular

EB-3 Vizesi Nedir? 

EB-3 Vizesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde daimi ikamet hakkı elde etmek isteyen nitelikli, niteliksiz ve profesyonel işçiler için bir göçmenlik vizesi kategorisidir.

EB3 Programına Herkes Başvurabilir mi? 

EB-3 Vizesine başvuracak adayların belirli şartları karşılaması gerekmektedir. Bu şartlar arasında uygun bir iş teklifi ve iş pozisyonu için uygunluk başlıca kriterler sayılabilir.

EB-3 Vizesi Nasıl Alınır? 

EB-3 vizesi almak için öncelikle Amerika’daki bir işveren tarafından iş teklifi almanız ve ardından USCIS aracılığı ile bir dizi başvuru sürecinden geçmeniz gerekmektedir.

EB3 Programında Green Card Garantisi Var Mıdır? 

EB3 programı Green Card kapsamındaki bir programdır. Bu nedenle Amerika’ya EB3 ile geldiğinizde Green Card sahibi olursunuz.

EB-3 Programı İşlemleri için Ne Kadar Ücret Ödeyeceğim? 

EB-3 vizesi başvuru süreci için ödemeniz gereken tutar sizinle birlikte gelecek kişi sayısına, kendi ülkenizden mi yoksa Amerika’dan mı başvuru yapacağınıza göre değişmektedir.

Amerika’da Çalışacağım İşte Ne Kadar Ücret Alacağım? 

Amerika’da çalışacağınız işin ücreti; pozisyona, deneyiminize ve işverene bağlıdır. Ne kadar ücret alacağınız net olarak sponsor olan işverenden alacağınız iş teklifinde belirtilecektir.

Başvurabileceğim Mevcut Pozisyonları Nasıl Öğrenebilirim? 

EB-3 Vizesi için mevcut pozisyonları öğrenmek için sitemize kayıt olabilirsiniz.

EB-3 Programı Ne Kadar Güvenli?

EB-3 programı Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik ve Vatandaşlık Hizmetleri ile Çalışma Bakanlığı kurumları tarafından yürütülen güvenilir bir programdır.

EB-3 Vizesi ile Ailemi de Amerika’ya Getirebilir Miyim? 

Evet, EB-3 Vizesi eş durumu konusunda kişinin, eşini ve 21 yaşın altındaki bekar çocuklarını Amerika’ya getirmek için başvuruda bulunabilmesine olnak tanımaktadır.

EB-3 Yıllık Kontenjanı Beni Nasıl Etkiler?

EB-3 yıllık kontenjanı, her yıl EB-3 vizesi için verilebilecek maksimum sayıyı belirler ve bu nedenle başvuru sürecinizin etkileyebilir.

WhatsApp
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?