fbpx
 EB3 Başvurusunda Geç Kalmayın – Başvurunuzu Ne Zaman Yapmanız Gerekiyor?

EB3 Başvurusunda Geç Kalmayın – Başvurunuzu Ne Zaman Yapmanız Gerekiyor?

EB-3 başvurusunda sürecin sizin için ne kadar zaman alacağını belirlerken eğer sizinle birlikte aile üyeleriniz de gelecekse bununla alakalı süreçler, halihazırda Amerika’daysanız geçici göçmenliğinizin durumu gibi konular önem taşımaktadır.

EB3 Green Card almak için ne kadar beklemeniz gerektiğini belirlerken aşağıdaki konuları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Başvuruyu Kendi Ülkenizden mi Yoksa ABD’de Statü Değişikliği Olarak mı Yapacaksınız?

Eğer EB3 başvurusu sürecinde ABD’de yasal olarak bulunuyorsanız, statü değişikliği yapmanız gerekecektir. Kendi ülkenizden yapacağınız başvuru ile Amerika’dayken yapacağınız başvurunun alacağı süre arasında ciddi bir fark bulunmaktadır.

Statü değişikliği yapılan durumlarda vize başvuruları ve konsolosluk işlemleri gerekmediğinden, süreç kendi ülkenizden yapacağınız başvurulara göre çok daha hızlı ilerlemektedir.

Green Card başvurusu konusunda daha detaylı bilgi almak için güncel içeriğimize göz atabilirsiniz.

EB3 Vize İşlemleri için Ne Zaman Başvurmanız Gerekir?

EB3 ile Amerika’ya gelmek için bir sponsor bulmak çok da kolay değildir. Eğer EB3 için size sponsor olmayı kabul eden bir işveren bulduysanız süreci hemen başlatmak mantıklı olacaktır.  

Unutmamalısınız ki EB3 sponsoru olarak işveren sizin adınıza başvurularda bulunmalı, belirli harcamalar yapmalıdır.

EB3 için ortalama işlem sürelerinin 12-24 ay arasında değiştiğini de göz önünde bulundurursak, işleri ağırdan almanız durumunda işvereniniz halihazırda aradığı nitelikleri karşılayan ve ABD’de bulunan bir kişiyle anlaşıp bu kişiyi hızlı bir şekilde işe alabilir. Bu nedenle süreci hemen başlatmak doğru olacaktır.

Bu noktada EB3Vize olarak hizmetlerimizden faydalanan sizleri sponsor kaybı durumuna karşı yaptığımız ön anlaşmalar ile korumakta olduğumuzu belirtmek isteriz.

Statü Değişikliği ile EB3 Başvurusunda Zamanlama Önemli midir?

Statü değişikliği durumlarında zamanlama oldukça önemli bir yere sahip. Temel olarak mevcut vizenizin süresi dolmadan, yasal olarak ABD’de bulunuyorken I-485 statü değişikliği dilekçenizi sunmanız gerekmektedir. 

Burada unutulmaması gereken nokta, İş Sertifikası edinmenizi gerektiren I-140 dilekçesi sunulana kadar I-485 ile başvuru yapamazsınız.

İş Sertifikasını almanız dört aya kadar sürebilir. Böylesi bir durumda EB3 başvurusunu mümkün olan en kısa sürede yapmak doğru bir karar olacaktır. Böylece Amerika’da yasal olarak bulunduğunuz süre sınırları içerisinde süreci devam ettirebilmeniz mümkündür. 

Size sponsor olacak işverenin İş Sertifikanızı vize sürenizin bitimine en az 24 ay kala başlatması ile süreci sıkıntı yaşamadan yürütebilirsiniz.

EB3 Başvurusunu En Kısa Sürede Yapmak Neden Avantajlıdır?

Unutulmaması gerekir ki göçmenlik ve vatandaşlık ile ilgili düzenlemelerde yıl içerisinde çeşitli güncellemeler olabilmekte. Güzel olan nokta şu ki, uzun zaman alan bu süreçte siz belirli aşamaları geçtikten sonra yapılan güncellemeler sizi etkilemeyecektir. 

Bu sayede maddi konularda ya da süreçte yapılan bir değişiklikten etkilenmemiş olursunuz. Ayrıca yoğun talebin oluşması gibi durumlarda oluşturulan bekleme listelerinde de erkenden başvuru yaptığınız için ön sıradan yer edinebilirsiniz. 

Yazımızda da bahsettiğimiz üzere bir EB3 sponsoru bulmak zor olabilir. Eğer Amerika’da yaşamak ve Yeşil Kart almak istiyorsanız size tüm süreçte yardımcı olabiliriz.

Daha fazla bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

subscribe pattern
subscribe pattern

EB-3 Vizesiyle Amerika’da Yeni bir Yaşama Hazır mısınız?

Şimdi kayıt olarak uygunluğunuzu test edin!

WhatsApp
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?